O Nas

Poznaj najbardziej zaawansowaną naukowo i technologicznie firmę w branży konopnej

Lider jakości produkcji i usług w branży konopnej

Nauka i rozwój naszym priorytetem strategicznym

Jesteśmy zaangażowani w dostarczanie przemysłowi konopnemu najlepszego na świecie oleju konopnego oraz utorowanie drogi w zakresie jakości i obsługi rynku B2B. VHO Group oraz jej marki i firmy (VHO Sp. z o.o.., Verdant Oasis, Verdant Nature LLC, Organic Factory Ltd, Oleum Konopne) jest strategicznie rozwijana dzięki długoterminowym inwestycjom, które zapewniają niezrównaną, stabilną zdolność produkcyjną oleju konopnego bogatego w fitokannabinoidy, zgodnego pod względem składu i jakości z najsurowszymi przepisami.

VHO Group jest liderem światowego przemysłu konopnego, dostarczając wysokiej jakości olej konopny bogaty w fitokannabinoidy wraz z usługami badawczo-rozwojowymi dla operatorów i przedsiębiorców zajmujących się konopiami.

Własne certyfikowane plantacje

o_nas_plantacje

Własne, certyfikowne, w pełni kontrolowane plantacje zapewniają stały dostęp do surowca najwyższej jakości o określonych parametrach. W samej tylko Polsce posiadamy 600 ha areał upraw., co stanowi ok. 20% udziału w rynku plantacji. Wspomagamy się naszymi regulowanymi przez KE uprawami w Unii Europejskiej, budując tym samy bezpieczeństwo dostaw na własne potrzeby produkcyjne. Jako członek Polskiej Izby Gospodarczej Konopi, Europejskiego Stowarzyszenia Konopi Przemysłowych oraz Stowarzyszenia Konopi Przemysłowych posiadamy nieograniczony dostęp do surowców najwyższej jakości o regulowanych parametrach.

Laboratorium. Badania. Kadra naukowa

o_nas_badania

Laboratorium oraz kadra naukowa na bieżąco bada i rozwijaj produkty, zapewniając pełne bezpieczeństwo skutecznego stosowania. Gwarantuje to dostęp do preparatów, zgodnie z aktualnym stanem wiedzy medycznej oraz wymogów formalno-prawnych. Naszymi współpracownikami w kierownictwioe firmy są wybitne autorytety naukowe z ogromnym doświadczeniem i wielkimi dokonaniami w dziedzinie rozwoju certyfikowanych produktów konopnych. Współpracujemy z najlepszymi instytucjami badawczo-rozwojowymi oraz naukowymi w kraju i na świecie (m.in.: Uniwersytet Jagieloński, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Medyczny w Łodzi). Do grona naszych współpracowników należy “ojciec kanabinoidów” i odkrywca ich właściwości leczniczych prof. Raphael Mechoulam z Izraela. M. in. dzięki temu oferujemy produkty certyfikowane oraz dopuszczone do obrotu na większości rynków.

Zaawansowane linie produkcyjne

o_nas_produkcja

Własne, zaawansowane linie produkcyjne gwarantują dostarczenie na rynek produktów najwyższej jakości, zgodnych z obowiązującymi aktualnie regulacjami prawnymi.

W ramach naszego parku laboratoryjno – maszynowego posiadamy m.in.:
> Micelizator molekularny (jeden z trzech dostępnych w Europie)
> Ekstarktory nadkrytycznym CO2
> Destylatory molekularne
> Chromatografy cieczowe, ultrasprawne UPLC
> Chromatografy gazowe z detekcją masową (GCMS)
> Wyparki rotacyjne

Rozwój, stabilność, bezpieczeństwo

Wytwarzamy nasze produkty od ponad 10 lat. Jesteśmy pierwszą firmą na rynku, która rozpoczeła cykl pełnych badań nad produktami, które doprowadziły do uzyskania pełnej legalności oferowanych wyrobów, zgodnie z obowiązującymi w Uni Europejskiej, USA oraz Wielkiej Brytani przepisami obejmującymi produkty spożywcze, suplementy diety i produky medyczne. Nasze produkty dostarczne są na bardzo wymagające rynki USA, Kanady oraz uni Europejskiej do kilkuset odbiorców (producenci, White Label).

Badania i rozwój
40%
Inwestycje strukturalne
30%
Edukacja / Szkolenia
15%
Marketing i rynek
15%

* struktura zaangażowania

NASZ ZESPÓŁ WNOSZĄCY ZNACZĄCY WKŁAD W ROZWÓJ KONOPI

Z PASJI DO ROZWOJU NAUKI I PROZDROWOTNYCH KORZYŚCI KONOPI

 • Carl Germano
  Carl Germano Vice Prezes Verdant Oasis

  Naukowiec, certyfikowany dietetyk kliniczny. Odpowiedzialny za opracowywanie koncepcji produktów, rozwój i komercjalizację, zmiany formuł i rozszerzenia linii produktowych, pomoc w badaniach oraz wsparcie marketingowe dla klientów. W ciągu ostatnich 40 lat opracował kilkaset produktów odżywczych i znacząco wpłynął na pozycję rynkową i przychody dla kilku największych firm witaminowych w branży, w tym Solgar, Nutratech, Country Life, Ajinomoto i Bluebonnet Nutrition. Jako dyrektor ds. nauki w Inergetics opracował linię witamin Martha Stewart Essentials®, linię odżywek sportowych Surgex® dla wojska oraz formułę dojelitową Resurgex® dla rynku medycznego. Regularny wykładowca, gość radiowy i autor z kilkoma bestsellerowymi książkami branżowymi, w tym jego najnowszą „Road To Ananda: Simple Guide To The Endocannabinoid System, Hemp & Phytocannabinoids”.

 • prof. Raphael Mechoulam
  prof. Raphael Mechoulam Naukowiec

  Raphael Mechoulam izraelski chemik organiczny i profesor chemii medycznej na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie w Izraelu. Mechoulam jest najbardziej znany ze swojej pracy (wraz z Y. Gaoni, C. Trips i S. Benezra) nad izolacją, wyjaśnieniem struktury i całkowitą syntezą Δ9-tetrahydrokannabinolu, głównej substancji czynnej konopi, oraz do izolacji i identyfikacji endogennych kannabinoidów anandamidu z mózgu i 2-arachidonoiloglicerolu (2-AG) z narządów obwodowych. Członeki Izraelskiej Akademii Nauk. Jest jednym z członków założycieli Międzynarodowego Stowarzyszenia Leków Kannabinoidowych. Jest uznawany za odkrywcę układu endokannabinoidowego oraz dobroczynnych i leczniczych właściwości kannabinoidów. Nieformalnie zwany jest również “Ojcem Endokanabinnoidów”. Współautor bestselleru “Road To Annanda”.

 • Dr Jerry Schlesser
  Dr Jerry Schlesser Lekarz, Naukowiec,

  Wynalazca InterVir-A – leku przeciwwirusowego ocenianego w wieloletniej próbie na Oregon Health Sciences University. Po opublikowaniu RCT (p<0.00005) w The Lancet, założył firmę BioPharmaceuticals Corporation, projektując, budując i obsługując pierwszy w Oregonie zarejestrowany przez FDA zakład produkujący leki na receptę. Opracował również Sterisept-TB Envirochoice Wipes, pierwszy szpitalny środek przeciwdrobnoustrojowy do dezynfekcji gruźlicy, spełniający surowe normy US EPA dotyczące projektowania dla środowiska (DfE). Dr Schlesser założył kilka firm nutraceutycznych, w tym pierwszą skoncentrowaną na lekarzach firmę nutraceutyczną, zakupioną przez firmę Schwabe North America pod marką Integrative Therapeutics.

 • Dr Ethan Russo
  Dr Ethan Russo Certyfikowany Neurolog, Naukowiec, Lekarz

  Naukowiec i badacz psychofarmakologii, autor wielu publikacji naukowych. Jest założycielem i dyrektorem generalnym credo-science.com. Wcześniej był dyrektorem ds. badań i rozwoju Międzynarodowego Instytutu Konopi i Kannabinoidów (ICCI) z siedzibą w Pradze, Czechy. Dyrektor medyczny PHYTECS (2015-2017), firmy biotechnologicznej badającej i rozwijającej innowacyjne podejścia ukierunkowane na ludzki układ endokannabinoidowy, a w latach 2003-2014 pełnił funkcję starszego doradcy medycznego, monitora medycznego i lekarza prowadzącego badania w GW Pharmaceuticals w Wielkiej Brytanii – Badania kliniczne fazy I-III nad Sativexem® w celu złagodzenia bólu nowotworowego, który nie odpowiada na zoptymalizowane leczenie opioidami i wstępne badania Epidiolex® w leczeniu opornej na leczenie padaczki.

„Kiedy mówimy, że jesteśmy napędzani przez pasję, mamy dokładnie to na myśli. Tak trzymamy się od pierwszego dnia naszej działalności. Jesteśmy dumni z tego, co już zrobiliśmy, ale też bardzo zależy nam na tym, co jeszcze możemy zrobić”.

M.G. | P.L. – CEO / Partners

Wyznaczamy nowe standardy

Tworzymy trendy

Wyznaczanie standardów dla rozwijającego się przemysłu

Od pola do konsumenta. Nasz zespół zajmuje się produkcją najwyższej jakości oleju konopnego bogatego w fitokannabinoidy na świecie, zarówno w sposób zrównoważony, jak i etyczny. To zdecydowanie wyrózróżnia produkty VHOGroup™.

Bezpieczni przodkowie - Genetyka konopi

Nasze rośliny konopne wywodzą się z rodowych linii odmian konopi uprawianych i spożywanych od wieków w Europie. Profile genetyczne i ekspresja naszych odmian konopi certyfikowanych przez UE podlegają obszernym regulacjom, które zapewniają stabilność fenotypu konopi, a także spójne, solidne profile fitokannabinoidów. Zawiera terpeny i kannflawiny niezbędne do aktywowania tzw. synergicznego efektu otoczenia (entourage effect).

Identyfikowalny od nasion, do unikalnej biomasy

Nasze przemysłowe nasiona konopi certyfikowane przez Komisję UE nie zawierają GMO i nigdy nie są poddawane obróbce chemicznej, z przewidywalnym stabilnym THC znacznie poniżej 0,2%. Uprawiamy prawdziwe konopie rolne. Piękne rośliny o wysokości od 6 do 8 stóp z włóknistymi łodygami charakterystycznymi dla prawdziwych konopi rolniczych i sklasyfikowane przez USP i prawo międzynarodowe jako „nienarkotyczne” konopie. Niezależne testy genetyczne potwierdzają pochodzenie naszych konopi. Nasza biomasa pochodzi ze sprawdzonych szczepów odpornych na pleśń, niezależnie przetestowanych w celu potwierdzenia, że nigdy nie jest zanieczyszczona aflatoksynami, glifosatem lub pestycydami. Wszystkim klientom oferowane są próbki naszej biomasy, a VHO Group zaprasza naszych klientów i partnerów do odwiedzenia naszych gospodarstw.

Niezrównany profil fitokannabinoidów

Dowód tkwi w profilu – najbardziej wszechstronny odcisk genetyczny HPLC w pełnym spektrum. Chromatogram naszego olejku konopnego Panoramic Entourage™ IP to złożona sygnatura szerokiej gamy związków natywnych – pełnego i dobrze zbilansowanego bukietu fitokannabinoidów (CBD, CBG, CBE, CBDa, CBGa, CBDV itp.) oraz silnych kannflawin, które nazywamy olejem konopnym Panoramic Entourage™.

Nie chcemy poświęcać bezpieczeństwa, czystości ani jakości, jeśli chodzi o produkcję najlepszego na świecie oleju konopnego. Nigdy nie używamy zmodyfikowanej lub ulepszonej genetyki i nigdy nie dostarczamy niczego poza wysokiej jakości, czystym olejem konopnym.

Czystość, bezpieczeństwo, skuteczność

Nigdy nie ryzykujemy narażenia integralności naturalnie występującego składu chemicznego naszych konopi, dlatego nasze zaangażowanie w czystość i bezpieczeństwo nie kończy się po ekstrakcji. Wyznaczamy ponadprzeciętne standardy branżowe w zakresie testów laboratoryjnych innych firm, branżowe procedury bezpieczeństwa i rozwijamy naukę o fitokannabinoidach. Zawsze będziemy dostarczać raporty i chromatogramy innych firm.

Olej konopny Panoramic Entourage™ IP  został poddany szeroko zakrojonym badaniom toksyczności. Samopotwierdzany GRAS (zgodnie z wytycznymi FDA Redbook) został ukończony latem 2020 roku.

Dodatkowe atrybuty

Partnerzy VHO Group mają kwalifikacje do wejścia na rynek globalny, ponieważ nasze szczepy mają międzynarodowe uznanie. Ponadto staramy się pomagać naszym partnerom w zarządzaniu cyklem życia ich portfolio produktów, aby zoptymalizować korzyści finansowe z tego rozwijającego się, lukratywnego sektora. Błędny wybór producenta CBD nie będzie wspierać długoterminowego sukcesu finansowego Twojej firmy. Zespół ekspertów VHO Group składający się z naukowców i klinicystów jest dostępny w zakresie wsparcia badawczo-rozwojowego, opracowywania preparatów, pomocy marketingowej i edukacji dla personelu i klientów.

Firma inwestuje znaczne środki w innowacje i odkrycia we współpracy z partnerami instytucjonalnymi na arenie międzynarodowej w celu opracowania produktów wspierających system endokannabinoidowy, w tym synergii między fitokannabinoidami i naturalnymi produktami kannabimimetycznymi. Robimy to także w celu rozszerzenia swojego portfolio IP (patentów) i utrzymania pozycji lidera na międzynarodowym rynku żywności i higieny osobistej , oraz farmacji.

NASZE ZALETY

WYBRANE OSIĄGNIĘCIA

OD POLA NA STÓŁ

Kontrolowany, oparty na certyfikacji proces tworzenia produktu od nasion po najlepszy na rynku produkt końcowy.

Wieloletnie Doświadczenie

Produkty najwyższej klasy są efektem lat wysiłku badawczo-produkcyjnego naszych ekspertów.

Nagrody Rynku

Najlepsze produkty na rynku znalazły uznanie naszych klientów, czego wyrazem są liczne nagrody.

Dbałość o klienta

Kompleksowa opieka nad klientem, zawierająca zarówno pełną ofertę, jak i sprawdzone rozwiązanie marketingowe.

Skontaktuj się z nami

Skontaktujemy się najszybciej, jak to będzie możliwe.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search